logo KK

Mozaikos simpoziumas Šventojoje

mozaika 2018

Birželio15-17 d. Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko VšĮ „Kultūros kiemas“ organizuotas, Lietuvos kultūros tarybos finansuotas, Mozaikos simpoziumas „Tiltai sujungia“. Utenos švietimo centras yra pasirašęs partnerystės deklaraciją su VšĮ „Kultūros kiemas“, kurios pagrindu į simpoziumą Šventojoje vyko Daugailių pagrindinės mokyklos mokytojos Daiva Leonovienė ir Audronė Udrienė, Aukštakalnio progimnazijos mokytoja Daiva Miškinienė ir Švietimo centro metodininkė Rita Diominienė.
Į simpoziumą atvyko Jurbarko, Utenos, Kražių, Šventosios bei Kauno (Rokų gimnazijos) atstovai, kurie buvo projekto „Kūrybinės dirbtuvės: mozaikos tiltas“ dalyviai.
Pirmą dieną vyko simpoziumo atidarymas, projekto pristatymas, „Mozaikos tako“ vizualizacijos bendro sprendimo priėmimas, mozaikos technikos (mozaikos kūrimo ant tinklelio) praktikumas. Vakaronės „Tiltai sujungia“ metu vyko simpoziume dalyvaujančių organizacijų pristatymai – vykdytų kūrybinių/meninių projektų apžvalga bei apskrito stalo diskusija „Organizacijų bendradarbiavimo galimybės ir perspektyvos“.
Antrą dieną menininkė, dalininkė vitražistė Rasa Grybaitė labai išsamiai, vaizdžiai ir įdomiai pristatė vitražo istoriją. Po šio pristatymo prasidėjo pagrindinis darbas, tai kūrybinės dirbtuvės – „Mozaikos tako“ kūrimas. Kiekvienas simpoziumo dalyvis pasirinko tako fragmentą ir klijavo mozaiką ant tinklelio.
Trečią dieną vyko „Mozaikos tako“ darbų užbaigimas, pristatymas vietos bendruomenei, bei diplomų įteikimas.
Šio projekto veikla sujungė skirtingų regionų ir skirtingų institucijų atstovus bendram tikslui. Tokia edukacija, kurioje dalyvauja mišrios grupės – suaugusieji, senjorai, mokiniai, suteikia galimybę suvokti savo kūrybinį potencialą ir panaudoti jį savo bendruomenės bei asmeninėje veikloje, pažadina norą kurti savarankiškai. Šis spalvingas takas prie mokyklos tai ir puiki proga menine kūryba prisidėti prie artėjančio Šventosios pagrindinės mokyklos jubiliejaus. Nuoširdus AČIŪ visiems: projekto idėjos autoriams, finansuotojams, organizatoriams, dalyviams... Daivai ir Konstantinui Klimavičiams linkime neišsenkančio kūrybinio potencialo.
Renginio nuotraukos. Daugiau informacijos rasite Mozaikos tilto feisbuke.

Uenos švietimo centro metodininkė
Rita Diominienė